CİNSEL İSTEKSİZLİK

Cinsel İsteksizlik Nedir?


Bireyin kültürel veya toplumsal bazda yaşamış olabileceği baskılar, ödipal çatışmalar, karşı cinse olan genel olarak veya durumsal olarak uyarılma azlığı yaşaması gibi konuların ele alındığı bir süreçtir.

Cinselliğimiz psikolojimiz ile doğru orantılıdır. Hatta bilinçaltı öğelerimiz cinselliğimizde çok önemli bir yer tutar. Bundan dolayı cinsel problemlerimizin çözümünü daha çok cinsel performansı arttırıcı ürünler, ilaçlar, kremler vs. gibi bir çok faktörde arasakta en güçlü cinsel organımız olan beynimiz yani dolayısıyla düşüncelerimiz rahat, huzurlu, sakin ve zevk almaya yönelik işlemiyorsa asıl ele alınacak konu kişinin kendi kişilik yapısı, düşünceleri, davranışları veya partneri ile olan uyumudur.


Bu doğrultuda kliniğimize birey veya çift olarak gelen danışanlarımıza bilişsel (algısal) , bilinçaltı, çift, aile veya cinsel terapiler uygulanmaktadır.

İlk başlarda yüzeyde görünen bir problem yokmuş gibi gözükse de derin analizler yapıldığında birçok olumsuz cinsel örüntünün nedenini görmekteyiz ve bunun üzerine cinsel terapistinizin size verdiği cinsel egzersizler uygulandığında cinsel isteğimizin ve performansımızın arttığını görebilmekteyiz.

Cinsellik sizin en özeliniz ve hepimize verilmiş olan bir ödüldür bu duygudan mahrum kalmak hayatımızda büyük bir eksikliktir. Dert varsa dermanda vardır ve bu sorunların çözümü için atılabilecek ilk adım iyi bir psikolog ve aynı zamanda cinsel terapist olan kişilere başvurmaktır.

Kliniğimiz hem genel psikolojik danışmanlık merkezi, hem de cinsel terapi enstitüsü olduğu üzere ve gizliliğe çok fazla önem verildiği için kafanızda hiçbir soru işareti olmadan merkezimizden randevu alarak gelmenizi öneririz.

Gelmeden önce Psikolog – Aile Danışmanı ve Cinsel Terapist olan Psikolog M. Berk KARAOĞLU’nun geliş nedeninize ilişkin ulusal medyadaki Tv programlarını Youtube üzerinden izlemenizi ve genel olarak bilgilenmenizi öneririz.. ( yukarıdaki youtube ikonundan veya https://www.youtube.com/channel/UCEy0uUAZ2E84xCs0Kdu5P6g  den kanalımıza ulaşabilirsiniz)

 

Cinsel İsteksizlik Terapi Süresi Ne Kadar Sürer?

 

Yukarıda belirtildiği üzere bilişsel ve bilinçaltı sorunların derecesi bilinmediği için net bir bilgi verilemese de yaklaşık 6-10 seans içinde yaklaşık 1-1.5 aylık süre içerisinde çözüme ulaşılmaya çalışılmaktadır.

 

Nasıl Randevu Alabiliriz?

 

Bu sitenin iletişim bölümünden gerek isim vererek veya isim vermeden  mesaj yollayabilir, randevu numaramızı (0232 422 26 28) arayarak randevu alabilir veya Alsancak’ta ki kliniğimize bizzat gelip merkezimizi görüp sekreterimizle ve uygunsa Psikolog M. Berk KARAOĞLU ile çok kısa bir görüşme yapıp randevunuzu gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

 

İZMİR TERAPİ VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ

Eskişehir Web Tasarım