Cinsel Pozisyonlar

       Cinsel yaşamımızdan istediğimiz tatmini sağlayabilmek için seks pozisyonları arasından kendimize uygun olanı, hazzımızı en yukarı çıkaranı ve bizi en istekli hale getiren pozisyonu bulup uygulamalıyız. Bu pozisyonlar doğru uygulandığında çiftler, cinsel hayatlarında çok daha özel deneyimler yaşama fırsatı bulabiliyorlar. Doğru cinsel ilişki pozisyonları hiç orgazm olmamış kadının orgazmı tatmasına, erkeklerde iktidarsızlık probleminin çözülmesine yardımcı olabilmektedir. Fakat kadınların ve erkeklerin zevk aldığı pozisyonlar farklılık gösterebilir. Aşağıda kadınların ve erkeklerin zevk aldığı bazı pozisyonları sizlere belirttik.

İlişki pozisyonları

Jokey pozisyonu: Kadının üstte ve erkeğin altta olduğu pozisyondur. Kadının isteğine göre yüzü erkeğe dönük veya dönük olmayabilir. Bu pozisyonda kontrol kadının elindedir. İsteğinize göre hızı arttırabilir veya yavaşlatabilirsiniz. İlişkide kontrolün elinde olmasını seven kadınlar için çok uygun ve tatmin edici bir pozisyondur. Aynı şekilde kontrolü kadına vermeyi seven erkekler içinde fazlasıyla haz veren bir pozisyondur.

Kelebek pozisyonu: Bu pozisyonda kadının sırtı ve kalçası yatağın kenarındadır ve erkek ilişkiye ayakta girmektedir. Erkek fazla derine inmese de kadının G noktasına ulaştığı için kadının dilediği orgazma ulaşmasını sağlar.

Misyoner pozisyonu: Pozisyonlar arasından en çok tercih edileni misyonerdir. Kadın sırt üstü yatar ve erkek yüz üstü kadının üzerindedir. Bu pozisyonda erkek hakim olan taraftı çünkü kadın için çok rahat olmamakla beraber kadının hareket alanını kısıtlamaktadır. Fakat buna rağmen orgazm oranı yüksek pozisyonlardandır. Kadın ve erkek yüz yüze olduğu için birbirlerini öpebildikleri bir pozisyondur ve bu duygusal anlamda da her iki taraf için tatmin edici olabilmektedir.

İkinci misyoner pozisyonu: Bu pozisyonda misyonerden farklı olarak kadın bacaklarını erkeğin omzuna koyuyor. Penis vajinayla daha rahat bir şekilde derine temas edebildiği için G noktası uyarılıyor ve orgazm kolaylaşıyor.

Makas pozisyonu: Bu pozisyonda kontrol kadındadır. Hızı, baskının miktarını ve derinliği tamamen kadın belirler. Erkek sırt üstü yatar ve dizlerini kaldırır, kadınsa atar biner pozisyonda erkeğin üzerine uzanır.

Kaşık pozisyonu: Bu pozisyon kadınların sevildiğini hissettiği pozisyonlardan bir tanesidir. Hamilelikte de 7 aya kadar önerdiğimiz bir pozisyondur. Erkek kadının arkasındadır ve  her ikisi de aynı tarafa bakar şekilde yatar. Orgazm açısından çok uygun olmasa da sarılarak sevişmeyi seven kadınlar için birebirdir. Erkeklere gelirsek, onlar için biraz yumuşak ve kolay kaçan bir pozisyon.

Ayakta: Kadınların genel olarak sevdiği pozisyonlardan bir diğeri de budur. Hem vajinayla penisin teması tamdır hem de kadınla erkeğin birbirine rahatlıkla sarılabildiği şekildedir. Erkek ayakta durur, kadın ise bacaklarını erkeğin beline sararak duvara yaslanmış şekilde durur.

Ayakta Koridor pozisyonu: Küçük kaçamaklar için en ideal pozisyondur. Bu pozisyonda hem hadın hem erkek ayaktadır. Kadın erkeğin önünde elini duvara yaslayıp kalçasını partnerine doğru çıkarırken erkekte kadının arkasında ayakta durur. Bu pozisyonda ilişkiyi erkek yönetiyor. İki taraf içinde hem fanteziye açık hemde hazzı yüksek bir pozisyondur. 

Doggy Stlye (Köpek) Pozisyonu: Çiftlerin kullandığı en geleneksel pozisyonlardan bir tanesidir. Kadın bu pozisyonda dizlerinin ve ellerinin üzerinde durur, erkek ise dizlerinin üzerinde ilişkiyi şekillendirir ve yönetir. Erkeklerin en sevdiği fantezik pozisyonlardan bir tanesidir. İlk sekste tercih edilmesi kadın için rahatsız edici olabilmektedir. Bu yüzden ilk sekste tercih ederken dikkat edilmelidir.

Lotus Pozisyonu: Kadınların bacaklarını, erkeğin kucağına oturarak beline sarması şeklindedir. Yüz yüze temasa ve sarılmaya uygun olduğu için fazlasıyla duygu yüklü bir pozisyondur. Bu yüzden de kadınların hem duygusal hem cinsel tatmin düzeyinin yüksek olduğu pozisyonlar arasındadır.

 

Psikolog M. Berk Karaoğlu

İzmir Terapi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi


Geri
Eskişehir Web Tasarım