SERTLEŞME PROBLEMİ

Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Bozukluğu) Nedir?

 

Sertleşme bozukluğu penisin vajina içerisine girmesi veya penis vajina ilişkisini sürdürmek için yeterli sertliğe ulaşamaması durumudur.

 

Sertleşme bozukluğunun diğer adları erektil disfonksiyon, empotans veya halk diliyle iktidarsızlık olarak adlandırılmaktadır.

Bu durum erkeklerde çok yaygın olarak görünmektedir.

 

Sertleşme bozukluğunun genelde nedeni psikolojiktir. Psikolojik sebeplerin altında ise birçok bilişsel (algısal) ve bilinçaltı noktalar yatabilir. Ancak en sık görülen sebep ise performans kaygısıdır.

 

Tedavilerimizde kişinin genel hayatı, kaygıları, partneri, eşi ile uyumu ve cinsel hazları dikkate alınarak aile terapileri ve cinsel tedaviler uygulanmaktadır.

 

Psikolojik kökenli sertleşme problemi genellikle 6-10 seans süresince cinsel terapiler ve psikoterapiler ile çözülebilen bir problemdir.

 

Psikolog - Aile Danışmanı ve Cinsel Terapist M. Berk KARAOĞLU'nun Sertleşme Bozukluğu'na yönelik ulusal medyada Tv yayınlarda çıkmış olduğu programları Youtube üzerinden sitemizin yukarısında görebileceğiniz Youtube ikonundan veya https://www.youtube.com/channel/UCEy0uUAZ2E84xCs0Kdu5P6g  linkinden izleyebilirsiniz.

 

Randevu almak için iletişim kısmındaki gerek sözel, gerek mesajla bize ulaşmanız yeterlidir.

 

İzmir Terapi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü İzmir Şubesi

 

 

 

Psk. M. Berk KARAOĞLU

Psikolog - Aile Danışmanı- Cinsel Terapist

Eskişehir Web Tasarım